Operator CNC /​ Programator CNC /​ Strungar CNC /​ Frezor CNC -GERMANIA

  • Locatie:
  • Salariu:
    € 1.800 - € 2.500 / Net pe luna
  • Publicat:
    1 an in urma
  • Categorie:
    Productie
  • Termen limita:
    Open
  • Nivelul Jobului:
  • Limbi:
    English, German

Recrutam urgent:
– Frezori si strungari cu experienta de operare si/sau programare pe masini Mazak;
– Frezori Heidenhain cu programare pe masina, piese de dimensiuni foarte mari sau mici si medii;
– Frezori si strungari cu experienta de operare si/sau programare pe masini Sinumerik;
– Strungari in productia de piese mici sau foarte mici pe masini cu comanda Fanuc.

Cerinte generale:
– Disponibilitate de relocare in strainatate –Germania;
– Experienta in operarea si/sau programarea masinilor CNC, freza si/sau strung (minim 2-3 ani);
– Cunostinte de citire a desenului tehnic;
– Cunostinte de utilizare a aparatelor de masura si control;
– Seriozitate, meticulozitate, precizie si atentie la detalii.

Responsabilitati:
– Raspunde de executia pieselor conform desen tehnic;
– Masoara si verifica piesele folosind instrumentele de masura;
– Realizeaza operatii de reglare, ajustare parametrii pentru masini;
– Pregateste si intretine masinile in vederea functionarii optime.

Beneficii:
– Contract de munca legal in Germania;
– Salariu atractiv;
– Plata orelor suplimentare;
– Asigurare medicala;
– Suport pentru gasirea unui loc de cazare (platita de angajat);
– Cunoasterea limbii germane nu este necesara, clientii nostri asigura suport pentru integrarea angajatilor la locul de munca si invatarea limbii straine;
– Mediu de lucru profesionist.