Tester Software

  • Locatie:
  • Salariu:
    1.000 RON
  • Tip job:
    Part-time
  • Publicat:
    5 ani in urma
  • Categorie:
    IT Hardware
  • Termen limita:
    30 iulie 2020
  • Nivelul Jobului:

Responsabilitati: apartamentelavanzare.ro

  • Investigarea și descoperirea potențialelor defecte ale produsului ;
  • Raportarea defectelor găsite într-o manieră clară și concise;
  • Monitorizarea defectelor și reluarea testarii după ce defectele găsite au fost reparate/corectate;
  • Redactarea planului și a scenariilor de testare pe baza documentației de proiect (cerințe funcționale și non-funcționale), precum și a rapoartelor de testare;
  • Colaborarea cu echipele de Implementare și Dezvoltare în vederea testării functionalitatilor noi, asigurând calitatea acestora.
Descriere companie

Imob Technology este compania ce administreaza site

apartamentelavanzare.ro  ce a dezvoltat un altgoritm ImobRank de clasificare a anunturilor imobiliare din Bucuresti.Cu o experienta de peste 5 ani in domeniul IT, compania si-a diversificat continuu activitatea, evoluand de la un simplu site la  dezvoltator de aplicatii software .Calitatea solutiilor oferite, alaturi de valorile pe care compania le promoveaza reprezinta factori determinanti ai succesului sau.