Strungar

Loc de munca Strungar

S.C. Data Capture S.R.L., cu sediul in loc. Ineu, angajeaza

Strungar

Cerinte candidat:

  • Absolvent de școală profesională sau liceu.
  • Cunoștinte de desen tehnic;
  • Experienta de minim 1 an în domeniul prelucrărilor prin așchiere;
  • Atenție sporită la detalii;
  • Rezistență la sarcinile de lucru repetitive.

Descrirea postului

Responsabilitati:

  • Interpretarea şi utilizarea documentaţiei tehnice;
  • Utilizează maşini şi  echipamente puse la dispozitie de firmă: strunguri convenţionale şi  cu control numeric,  maşini  de  alezat,  sisteme  automate  de  fabricaţie, ustensile manuale pentru întreţinerea uzuală;
  • Selectarea vitezei, ustensilelor şi materialelor, a uneltelor de fixat şi pieselor de lucru;
  • Reglarea dispozitivelor maşinii;
  • Programarea maşinilor unelte;
  • Pregătirea locului de muncă în vederea prelucrării prin aşchiere pe maşini de strunjit;
  • Pregătirea materialelor în vederea prelucrării prin aşchiere;
  • Prelucrarea la rece a materialelor metalice şi aliajelor;
  • Prelucrarea cu maşina a pieselor de diferite forme şi mărimi, aducându-le  la  dimensiunile, acurateţea şi finisajul de suprafaţăspecificate, efectuarea tăieturilor fine;
  • Controlul pieselor prelucrate prin strunjire;
  • Întreţinerea maşinilor specifice;
  • Respectă normele de protecţia muncii şi de sănătate potrivit reglementărilor în vigoare;
  • Respectă Regulamentul de Ordine Interioară şi Regulamentul de Funcţionare al societăţii.

Beneficii

  • Salariu atractiv
  • Program de lucru: 09:00 – 17:00 de luni pana vineri