Specialist Marketing

  • Salariu:
    negociabil
  • Publicat:
    5 ani in urma
  • Categorie:
    Marketing, Publicitate, Relatii publice
  • Termen limita:
    30 mai 2019
  • Nivelul Jobului:
  • Limbi:
    English

Overview

Syncreate este o agentie internationala specializata in Market Entry Strategies. Dezvoltam branduri memorabile, campanii marcomm eficiente si website-uri de impact, preponderent pentru clienti din afara tarii.
Echipa noastra de marketeri, graphic designeri si programatori lucreaza impreuna de pe trei continente (avand membri in Romania si Germania, Statele Unite si Japonia).
Cautam oameni minunati care sa doreasca sa ni se alature pe un drum al cresterii profesionale si personale.
Performanta si invatarea continua caracterizeaza fiecare membru al echipei.

Site-ul nostru este: www.syncreate.com

Angajam 4 persoane pentru pozitii de specialist de marketing. Acestea se vor specializa in functie de talente, abilitati si preferinte, precum si in urma cursurilor interne si activitatilor zilnice, pe rolurile de Strategic Planner, Traffic Expert, Campaign Manager si Account Manager.

Responsabilitati:
– derularea de documentari in vederea cunoasterii pietei, pozitionarii concurentilor, intelegerii audientei target si determinarii mesajelor adecvate
– participarea la realizarea proiectelor de branding comandate de clienti
– participarea la dezvoltarea website-urilor pentru clienti
– conceperea mesajelor pentru campanii si pentru conturile de social media
– concepere de planuri de marketing si comunicare si participarea la implementarea acestora
– actualizarea continuturilor de pe site-urile clientilor sau ale companiei
– elaborare de materiale de marketing
– implementarea campaniilor de marketing si comunicare online
– managementul traficului organic si platit
– gestionarea lead-urilor si a relatiei cu prospectii
– gestionarea bugetelor de campanii
– raportarea rezultatelor activitatii
– tinerea legaturii cu clientii si cu partenerii colaboratori pe parcursul derularii proiectelor.

Cerinte:
– cunostinte solide de marketing si/sau PR & comunicare, advertising ori jurnalism; voluntariatele, internship-urile sau experienta intr-unul din aceste domenii constituie un avantaj.
– abilitatea de a munci intr-un mod organizat si concentrat pe rezolvarea sarcinii pana la finalizarea acesteia si atingerea obiectivului
– atentie pentru detalii
– abilitati deosebite de comunicare, orala si scrisa; capacitatea de a comunica frumos, convingator si corect.
– vorbire fluenta in Limba Engleza. Buna cunoastere a oricarei alte limbi straine este un avantaj apreciat.
– abilitatea de a invata rapid
– atitudine pozitiva, motivatie interna si depasirea ariei de confort personal
– capacitatea de a livra rezultate foarte bune muncind atat singur(a) cat si in echipa
– responsabilitate, initiativa si implicare
– bun echilibru emotional, armonie psihologica
– flexibilitate si creativitate
– loialitate.

Calificare:
– absolventi de facultate sau master din perioada 31.01.2013-28.02.2019 intr-unul din domeniile Marketing, Comunicare si PR, Jurnalism, Advertising
sau
– absolventi de master sau facultate in perioada 2018-2019 profil Marketing.
Experienta in marketing online constituie un avantaj, insa nu excludem persoanele care sunt la inceput de drum (daca sunt pasionate de domeniu).
– competente excelente de operare PC – Word, Excel, PowerPoint
– abilitati de comunicare in Social Media – LinkedIn, Facebook, Youtube etc.
– experienta cu WordPress sau alte CMS asemanatoare constituie un avantaj
– experienta in folosirea Google Tools constituie un avantaj
– experienta cu solutii de prelucrare grafica (ex. Adobe Illustrator sau Photoshop, Corel Draw, Pixlr, Canva etc.) poate constitui un avantaj.

Pachet salarial motivant, program flexibil, computere noi si performante (i7), mediu de lucru placut.

Metodologiile pe care le folosim sunt cele mai noi in domeniu, iar angajatii vor avea acces la resurse foarte valoroase (cursurile pe care le vor parcurge in primele 6 luni costa cel putin 10.000 de USD).
Lucram proiecte pentru companie, pentru clientii ei si pentru partenerii ei. Conturile acopera diverse domenii: FMCG, tehnologie, sanatate, media, consultanta juridica, contabilitate-audit, dezvoltare personala, consultanta in inovatie.

Daca iti doresti sa dezvolti lucruri care sa conteze cu adevarat, acesta este locul tau.

Persoanele interesate sunt rugate sa aplice la adresa: [email protected]
Numai candidatii selectati vor fi contactati in vederea stabilirii unui interviu.