SALES AND OPERATIONS PLANNING COORDINATOR – BELGIA

Pentru o fabrică de sticlă din zona Ghent din Belgia, MeisterJob recrutează COORDONATOR PLANIFICARE VÂNZĂRI ȘI OPERAȚIUNI vorbitor de limba engleză (nivel avansat) și cu minim 3 ani experiență, cu angajare la firma belgiană

Condiții de salarizare și alte beneficii:

• salarizare: începând de la 2800 EUR brut/156 ore lucrate (în funcție de experiență)
• contract de muncă legal încheiat în Belgia
• al treisprezecelea salariu
• vouchere de  masă
• posibilități de dezvoltare într-un mediu internațional
• suport pe durata angajării din partea consultanților MeisterJob
• consiliere de carieră

Cerințele postului:

• nivel avansat al limbii engleze
• diplomă de licență sau master într-un domeniu tehnic
• experiență pe același post sau un post similar (minim 3 ani)
• experiență în integrarea cererii și planificarea ofertelor de vânzare, precum și în dezvoltarea strategiilor de marketing
• bune cunoștințe despre: SAP, PowerPoint, Excel și Power Bi
• cunoștințe de lucru cu instrumente de planificare precum KINAXIS, ANAPLAN sau altele (reprezintă un avantaj)
• abilități excelente de organizare și de relaționare cu oamenii, abilități de gestionare a proiectelor
• permis de conducere – categoria B (reprezintă un avantaj)

Responsabilități la locul de muncă:

• optimizarea activităților de vânzări și operațiuni și planificarea cererii în întreaga organizație
• dezvoltarea și gestionarea unei rețele multifuncționale pentru o cerere eficientă și planificare eficientă a cererii și a aprovizionării
• colaborarea cu echipele de producție, de vânzări, de marketing, de finanțe cu scopul de a colecta și analiza informații, date statistice și previziuni lunare
• analizarea și pregătirea planurilor de cerere/capacitate pentru a putea aborda lacunele și propunerea de acțiuni potrivite pentru a acoperi cererea clienților
• revizuirea parametrilor de performanță, a graficelor și a volumelor de inventar