Reprezentant relatii clienti

  • Salariu:
    negociabil
  • Publicat:
    5 ani in urma
  • Categorie:
    Relatii clienti / Call center
  • Termen limita:
    Open
  • Limbi:
    English, German

Pentru clientul nostru, companie multinationala americana, recrutam un Reprezentant relatii clienti vorbitor de limba germana la nivel avansat.

Candidatul ideal
– Studii superioare;
– Experienta de minim 1 an in Vanzari/Customer Service/Call Center/Logistica;
– Competente de comunicare foarte bune;
– Cunostinte de operare a programelor Microsoft Office (Excel, Word, PowerPoint si Outlook);
– Germana- nivel avansat

Program de lucru: 09:30 – 18:00

Descrierea jobului
– Inregistrarea comenzilor in sistem si confirmarea acestora catre clienti;
– Comunica cu clientul orice abatere de la datele stabilite initial si cauta impreuna cu acesta sau cu echipa solutii pentru rezolvarea problemelor;
– Urmareste comenzile si prioritizeaza productia in caz de nevoie; transmite informatii logistice pentru organizarea transporturilor catre clienti;
– Emiterea si transmiterea documentelor de transport si a facturilor pentru cilentii care au depozitate marfurile pe depozitele externe;
– Ajuta in solutionarea reclamatiilor primire de la clienti (planificarea ridicarii/inlocuirii marfii, refacturare,) in colaborare cu departamentul de Calitate si cu departamentul Financiar;
– Mentinerea nivelului de stoc agreat cu fiecare client in parte: valoric, zile depozitare;

Pachet salarial:
– Salariu negociabil in urma interviului;
– Bonus de performanță: pana la 10 % din salariul brut;
– Tichete de masă în valoare de 15 lei/zi;
– Prima de Paște și Crăciun: 700 lei net;
– Asigurare medicala privata;

– Transport asigurat din Arad, Macea, Curtici, Sânmartin;
– Transport decontat pe alte rute (km față de fabrică), după cum urmeză;
– până în 20 km – se oferă 200 lei net;
– până în 30 km – se oferă 250 lei net;
– până în 40 km – se oferă 300 lei net;
– până în 50 km – se oferă 400 lei net;

Pentru detalii, sunati la 0722 325 231 – Oana Prisecaru.