Operator programator/ frezor universal

Loc de munca Operator programator/ frezor universal

  • S.C. Data Capture S.R.L., cu sediul in loc. Ineu, angajeaza:Operator programator/ frezor universal

    Cerinte candidat:

    • Studii medii cu diplomă de bacalaureat;
    • Minim 1 ani vechime în meseria de frezor.
    • Experiență în operarea pe mașini cu dispozitive de frezare;
    • Cunoștinte tehnice: desen tehnic, materiale, procese de prelucrare a materialelor;
    • Capabil să lucreze în echipa;
    • Seriozitate și precizie în realizarea sarcinilor de serviciu;
    • Cunoștințe solide de utilizare a mijloacelor de măsurare și control (șubler, micrometru, comparator,Trimos);
    • Spirit de observație, memorie vizuală.

    Descrirea postului

    Responsabilitati:

    • Producerea de piese și repere prin frezare și strunjire;
    • Responsabil pentru calitatea produselor;
    • Citirea și interpretarea documentației tehnice: desene de execuție, respectiv comandă de execuție;
    • Operarea pe freze clasice, strung și fierastrau cu bandă;
    • Debitarea de piese conform planurilor de debitare;
    • Executarea de operațiuni de prelucrări mecanice: găuriri, zencuiri, filetari etc.
    • Alegerea corectă a sculelor așchietoare;
    • Autocontrolul pe faze și operații și controlul produsului final;
    • Asigurarea calității pieselor finalizate, în conformitate cu cerințele de calitate solicitate prin desenul de execuție al piesei;
    • Respectă normele de protecţia muncii şi de sănătate potrivit reglementărilor în vigoare;
    • Respectă Regulamentul de Ordine Interioară şi Regulamentul de Funcţionare al societăţii.

    Beneficii

    • Salariu atractiv
    • Program de lucru: 09:00 – 17:00 de luni pana vineri