Manager de conținut pentru site-ul de recenzii al cazinoului din România

  • Salariu:
    500 RON - 1.000 RON
  • Tip job:
    Part-time
  • Publicat:
    11 luni in urma
  • Categorie:
    Altele, Internet / e-Commerce
  • Termen limita:
    30 iunie 2023
  • Nivelul Jobului:

Fisa postului:

Căutăm un manager de conținut foarte motivat și talentat care să se alăture echipei noastre de profesioniști pe un site de recenzii a cazinourilor din România. Managerul de conținut va fi responsabil pentru gestionarea strategiei de conținut a site-ului web, crearea și editarea de conținut scris și vizual de înaltă calitate și colaborarea cu echipa pentru a îmbunătăți traficul și implicarea site-ului. Candidatul ideal trebuie să cunoască limba română și să aibă cunoștințe solide despre industria cazinourilor din România.

Responsabilitati:

  • Dezvoltați și implementați o strategie de conținut care se aliniază cu scopurile și obiectivele site-ului.
  • Creați și editați conținut scris și vizual de înaltă calitate pentru site-ul web.
  • Colaborați cu echipa pentru a dezvolta și executa campanii eficiente de marketing de conținut.
  • Monitorizați traficul site-ului și valorile de implicare pentru a identifica oportunitățile de îmbunătățire.
  • Rămâneți la curent cu tendințele și evoluțiile din industrie pentru a vă asigura că site-ul web rămâne actual și relevant.
  • Optimizați conținutul pentru motoarele de căutare și platformele de social media.
  • Gestionați calendarul editorial și asigurați-vă că tot conținutul este publicat în timp.
  • Promovați relațiile cu experții din industrie și cu alte părți interesate pentru a genera conținut proaspăt și captivant.
  • Gestionați și îndrumați o echipă de scriitori și editori pentru a asigura o producție de conținut de înaltă calitate.

Cerințe:

  • Licență în jurnalism, comunicare, marketing sau în domeniul conexe.
  • Cel puțin 3 ani de experiență în managementul conținutului sau într-un domeniu conex.
  • Excelente abilități de comunicare scrisă și verbală în limba română.
  • Cunoștințe solide despre industria cazinourilor din România.
  • Cunostinte in optimizarea SEO si social media.
  • Abilitatea de a gestiona și motiva o echipă de scriitori și editori.
  • Experiență cu sisteme de management de conținut (CMS) și instrumente de management de proiect.
  • Atenție puternică la detalii și capacitatea de a lucra în termene strânse.
  • Excelente abilități de organizare și de gestionare a timpului.

Dacă sunteți o persoană foarte motivată și o pasiune pentru industria cazinourilor din România, ne-ar plăcea să auzim de la dvs. Oferim un salariu competitiv, oportunități de dezvoltare în carieră și un mediu de lucru dinamic și colaborativ. Aplicați astăzi pentru a vă alătura echipei noastre!

Citiți mai multe aici