Instalator sanitare/termice

Loc de  munca Instalator sanitare/termice

Vei beneficia de:

  • un salariu de 15,00 EUR brut / oră;
  • cazare asigurată contra cost;
  • contract de muncă pentru o perioadă nedeterminată (nu cu detașare sau PFA);
  • ajutor și consultanță din partea angajatorului german în vederea deschiderii unui cont bancar în Germania  și a îndeplinirii altor formalități la instituțiile germane;
  • posibilitate de a primi un avans după 80 de ore lucrate;
  • dreptul la concediu: minim 24 zile/an;
  • dreptul la pensie și alocație ”Kindergeld” 219 EUR lunar/copil sau student până la 26 ani;
  • traducerea actelor în limba germană oferită gratuit de compania noastră;
  • îndrumare și consiliere permanentă din partea echipei noastre;
  • asigurări (medicală, în caz de accident);
  • dezvoltare și avansare pe plan profesional;
  • loc de muncă stabil și sigur la angajator serios și verificat;

Cerintele postului Instalator sanitare/termice:

  • cunoștințe de limba germană (engleza) – la nivel conversațional;
  • experiență în domeniu;
  • calificare în domeniu;
  • capacitate de lucru după planul tehnic;
  • permis de conducere categ. B;
  • disponibilitate de deplasare cu mașina personală – avantaj;
  • seriozitate și punctualitate din partea candidaților

Atribuțiile postului:

  • montarea de instalații sanitare în construcții rezidențiale;
  • asamblarea instalațiilor de încălzire;
  • prelucrarea și asamblarea țevilor;
  • asamblarea instalațiilor noi în clădirile rezidențiale;
  • alte atribuții stabilite în fișa postului sau de către superior;