INGINER CONSTRUCTOR DEPARTAMENTUL TEHNIC-OFERTARE

  • Salariu:
    negociabil
  • Publicat:
    5 ani in urma
  • Categorie:
    Constructii / Instalatii
  • Termen limita:
    22 martie 2019
  • Nivelul Jobului:
  • Limbi:
    English, German

CERINTE

  • Nivel experienta – minim 2 ani;
  • Nivel studii – absolvent al Facultatii de Constructii Civile (CCIA);
  • Limba straine – engleza;
  • Limba germana – (constituie un avantaj);
  • Cunoasterea programelor Microsoft Office, AUTOCAD, MSProject, Tekla Structures (constituie un avantaj);
  • Capacitate de a lucra atat individual, cat si in echipa;
  • Capacitate de respectare a termenelor limita, cu orientare spre indeplinirea obiectivelor alocate;
  • Disciplina, seriozitate, preocupare profesională, responsabilitate şi atenţie la locul de munca;

RESPONSABILITATI

  • Intocmeste ofertele tehnico –economice, conform specificatiilor, pentru executia lucrarilor de constructii;
  • Analizeaza documentele si datele de intrare (cererea de oferta, proiectul, caietele de sarcini etc);
  • Extrage listele de cantitati din planuri in vederea intocmirii ofertelor (realizeaza antemasuratori);
  • Transmite catre beneficiar – in cazul in care este necesar – adrese de cerere de clarificare cu privire la lucrarea ce urmeaza a fi ofertata;
  • Identifica materialele si echipamentele principale care intra in componenta ofertei, caracteristicile tehnice/cantitati, etc;
  • Mentine legatura cu furnizorii de echipamente si servicii;
  • Sustine activitatile de aprovizionare;
  • Intocmeste oferta tehnico-economica in conformitate cu cerintele documentatiei primite de la responsabilul de departament;
  • Intocmeste cereri de oferta pentru materiale,echipamente si lucrari in subantrepriza si le compara cu ofertele intocmite intern;
  • Analizeaza, selecteaza si negociaza ofertele primite pentru materiale, echipamente si lucrari;
  • Realizeaza grafice de executie, analize de pret,
  • Participa la detalierea anexelor tehnice ale contractelor semnate si asigura suport tehnic la desemnarea subcontractantilor de specialitate;

DESCRIEREA COMPANIEI

DESA CONSTRUCTION GROUP activeaza pe piata constructiilor din 2008, avand in portofoliu o gama variata de lucrari: constructii din beton armat, structuri metalice, lucrari de fatade si finisaje. Activitatea companiei noastre se desfasoara atat in Romania cat si in urmatoarele tari: Germania, Olanda, Belgia, Turkmenistan.