HR Payroll Consultant

Prezentare loc de mun

Descrierea Jobului

Căutăm HR Payroll Consultant pentru clientul nostru, companie de renume din București cu activitate de 15 ani pe piața muncii care prestează servicii externalizate pentru companii mici, medii, mari.

Candidatul ideal:

  • experiență 2-5 într-o poziție similară pe salarizare,
  • curs Inspector Resurse Umane – constituie avantaj ( pentru operare în Revisal),
  • Excel nivel mediu – avansat,
  • cunoștințe de legislația muncii,
  • disponibilitate de a merge fizic la birou, lângă stația metrou Eroilor,
  • abilități analitice,
  • bune abilități de comunicare

Responsabilitățile tale:

  • gestionezi activitățile privind procesele de administrare și salarizare a personalului,
  • înregistrezi în Revisal  contractele de muncă, încetările sau alte modificări ale contractului de muncă,
  • gestionezi probleme legate de salarizare,
  • gestionezi dosarele de personal,
  • colectezi, înregistrezi, verifici documentele necesare procesului de salarizare: pontaje, concedii medicale, concedii odihnă, concedii fără plată,
  • generezi statele de plată a salariilor (în program WIZONE),
  • ții evidența analizelor medicale periodice și programezi noii angajați la analize,
  • generez din sistem raportul de statistică și îl trimiți la INSSE,
  • menții legătura cu persoană de contact a companiei client ( de regulă HR Manageri/ Inspector),
  • informezi echipa IT și colaborezi la remedierea erorilor din soft.

Oferta pentru tine:

  • salariu atractiv ( negociabil între 3500-4500 lei net) + al 13-lea salariu anual,
  • tichete de masă (25 lei/zi),
  • bonusuri de performanță,
  • abonament la o clinică privată,
  • program flexibil care începe între orele 07-10, 8 h/zi, 15 minute pauza de masă,
  • acces la platformă de legislația muncii,
  • posibilitatea de a lua parte la cursuri sau conferințe destinate dezvoltării profesionale,
  • faci parte dintr-o echipă dinamică.

Garantăm procesarea rapidă a aplicațiilor primite! Dacă te potrivești profilului căutat, vei fi contactat(ă) în cel mai scurt timp și inclus(ă) în etapele procesului de recrutare.

Pentru detalii, sună la numărul 0765 794 199