Game Designer

  • Locatie:
  • Salariu:
    negociabil
  • Tip job:
    Full-Time
  • Publicat:
    3 ani in urma
  • Categorie:
    IT Software
  • Termen limita:
    Open
  • Nivelul Jobului:
  • Limbi:
    Romanian

Loc de munca Game Designer

Compania Midnight.Works își lărgește echipa de profesioniști.
Angajăm Game Designer pentru oficiul din București!

Responsabilități:

– Colaborarea cu echipa de Unity Developeri pentru a dezvolta mecanici puternice de joc, urmând viziunea creativă a jocului
– Participarea la crearea gameplay-ului și a sistemului de joc
– Crearea prototipului jocului pentru a face clară viziunea reală asupra ideii jocului
– Conceptualizarea, analiza și implementarea ideilor de joc folosind diverse instrumente și tehnologii
– Căutarea unor idei inovative pentru a face un joc unic în comparație cu jocurile existente deja pe piață
– Identificarea problemelor jocului și crearea unor soluții optime
– Colaborarea cu echipa de developeri în vederea asigurării calității joculuiCerințe de bază:
– Experiență într-o poziție similară (minim 1 an)
– Cunoștinte extinse despre mecanica jocurilor
– Experiență de lucru cu Unity
– Cunoașterea pachetelor 3D Max/Maya- avantaj
– Cunoașterea limbii romane și engleze

Beneficii:
– Posibilitatea de a fi parte a unei companii cunoscute la nivel internațional
– Implicarea și impact 100% în procesul de crearea al unui joc de top
– Salariul flexibil, stabilit de comun acord în dependență de aptitudinile Dvs.
– Angajare oficială, pachet social inclus
– Program de muncă stabil: 9:00-18:00, luni-vineri

Dacă sunteți în căutarea unor noi oportunități de dezvoltare, atunci așteptăm cu mare drag CV-ul și Portofoliul Dvs. la adresa [email protected]