CONTABIL

  • Salariu:
    negociabil
  • Publicat:
    5 ani in urma
  • Categorie:
    Financiar / Contabilitate
  • Termen limita:
    22 februarie 2019
  • Nivelul Jobului:
  • Limbi:
    English

CERINTE

  • Experienta de minim 1 an pe o pozitie similara;
  • Absolvent studii superioare;
  • Limba engleza – nivel mediu;
  • Cunoasterea avansata a programelor Microsoft Office;
  • Cunoasterea programului de contabilitate Saga – reprezinta un avantaj;
  • Capacitate de a lua decizii si de a-si asuma responsabilităţile;
  • Capacitate de a lucra atat individual, cat si in echipa;
  • Capacitate de respectare a termenelor limita, cu orientare spre indeplinirea obiectivelor alocate;
  • Capacitate de planificare si prioritizare a activitatilor;
  • Disciplina, seriozitate, preocupare profesională, responsabilitate şi atenţie la locul de munca;
  • Atentie distributiva si punctualitate;
  • Cunostinte de legislatie fiscala si contabila;

RESPONSABILITATI

  • Inregistrarea documentelor primare pentru evidenta contabila, financiara si gestiune;
  • Participarea la inventarierea periodica, intocmirea confirmarilor de sold;
  • Intocmirea deconturilor si a altor documente contabile;
  • Intocmirea facturilor de vanzare, avize, etc.;
  • Completarea jurnalelor obligatorii;
  • Arhivare documente contabile;
  • Intocmire rapoarte financiar-contabile;
  • Mentinerea relatiei cu Administratia Financiara;
  • Alte activitati specifice postului.

DESCRIEREA COMPANIEI

DESA CONSTRUCTION GROUP activeaza pe piata constructiilor din 2008, avand in portofoliu o gama variata de lucrari: constructii din beton armat, structuri metalice, lucrari de fatade si pereti cortina. Activitatea companiei noastre se desfasoara atat in Romania cat si in urmatoarele tari: Germania, Olanda, Belgia, Turkmenistan.