Contabil

  • Salariu:
    negociabil / lunar
  • Publicat:
    5 ani in urma
  • Categorie:
    Financiar / Contabilitate
  • Termen limita:
    31 martie 2019
  • Limbi:
    Romanian

Cunoştiințele de contabilitate primara constituie un avantaj;
– Studii superioare de specialitate – financiar-contabile;
– Meticulozitate, acuratețe, atenție la detalii;
– Responsabil/ă pe acțiunile întreprinse;
– Bună capacitate de organizare şi stabilire a priorităților;
– Cunoasterea MS-Office (Excel) si experienta in utilizarea programelor de contabilitate, SAGA;
– Cunostinte de Limba Engleza- scris si vorbit;

– Munca in echipa, respectarea termenelor

Descrierea jobului

– Inregistrarea operatiunilor contabile cu respectarea legislatiei financiar – contabile (facturi, deconturi, bonuri de consum, extrase de cont, operatii contabile prin casa);
– Asigura evidenta contabila in programul Saga
– Intocmeste documente financiar-contabile
– Organizeaza documentele contabile
– Se ocupa de evidenta stocurilor
– Urmareste scadentarul facturilor clienti – furnizori
– Analizeaza atent furnizorii
– introduce facturi de la furnizori in Saga
– Verificarea si contabilizarea deconturilor de cheltuieli;