Digital Account Manager

  • Locatie:
    Municipiul București Municipiul București Municipiul București Municipiul București , Romania Romania Romania Romania
  • Salariu:
    negociabil
  • Tip job:
    Full-Time
  • Publicat:
    4 săptămâni in urma
  • Categorie:
    Marketing
  • Termen limita:
    Open
  • Nivelul Jobului:
  • Limbi:
    English, Romanian

Cautam Digital Account Manager cu experienta intre 3-5 ani pentru clienti cool si cu notorietate din industrii diverse: food, banking, automobile.

Iti asteptam CV-ul la [email protected], daca te regasesti in descrierea de mai jos:

RESPONSABILITATI
• Ofera consultanta clientilor pentru comunicarea de social media
• Detine capacitatea de a intelege business-ul clientului, pentru a identifica cele mai bune strategii social media
• Creeaza planul de postari conform strategiei propuse
• Implementeaza comunicarea pe toate canalele social media ale clientului
• Urmareste trendurile digitale si propune activari relevante profilului clientului
• Se asigura ca executia proiectelor este in linie cu obiectivele si strategiile agreate impreuna cu CS Managerul si clientul
• Face project management pentru proiectele digitale, incluzand plan de implementare, bugetare, timeline, managementul tertelor parti, unde este cazul
• Pastreaza comunicarea cu clientul pe proiectele proprii
• Creeaza rapoarte de performanta lunare
• Face community management pe conturile social media ale clientilor

ABILITATI NECESARE
• Excelente abilitati de comunicare orala si scrisa
• Excelente abilitati scrise si verbale de limba engleza
• Atentie la detalii, punctualitate, colaborare buna cu celalalte departamente ale agentiei pe proiectele 360
• Abilitati de project management pe proiectele proprii
• Ownership pe proiect
• Dorinta de a invata lucruri noi intr-un domeniu in continua dezvoltare
• Foarte bune abilitati de lucru in Microsoft Powerpoint, Excel, Outlook
• Abilitatea de a gandi si actiona strategic, de anticipare, creativitate si diplomatie
• Abilitatea de a prioritiza, de a face multitasking si de a respecta deadline-uri
• Experienta in folosirea profesionala a canalelor de Social Media: Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin, Youtube
• Abilitatea de a intelege metrici si KPI digitali

Hai sa ne cunoastem!

locatie